Agrega Analiz ve Testler

Bilgilendirme ve Test Fiyatları için İLETİŞİM tıklayınız.

Agrega Nedir?

Agrega Nedir? Çeşitli elek aralıklarda boyutları değişen ve yapı malzemelerinin neredeyse % 70 gibi ciddi oranını karşılayan doğal ve ya kırma şeklinde oluşturulan kum çakıl da dediğimiz kayaç parçalarıdır. Örneğin beton ve yol yapımında büyük bir kısmında yer alır. Genelde yapıların vazgeçilmez ham maddelerindendir.

Agrega Analiz ve Testleri

Agrega analiz ve testleri ni hangi laboratuvarlar yapabilir?Çevre ve şehircilik bakanlığı onaylı tüm laboratuvarlar dışarı firmalara analiz yapabilir. Fakat bazı ihale ve yönetmelikte bulunan kriterler doğrultusunda laboratuvarın TÜRKAK onaylı da olması gerekebilir. Tesis laboratuvarları kendisi kontrol amaçlı yapabilir.

Mıcır Test ve Analizleri

Mıcır testleri için öncelikle mıcırın cinsi belirlenmeli sonrasında hangi standart isteniyorsa ona göre test için onaylı lavoratuvarlara gönderilir. Genelde yol yapımı için kullanılan bu ürün ts en 13043 standartına göre testlere tabii tutulur.

Kum Analiz ve Testler

Genelde İnşaat malzemesi ve sıva malzemesi olarak kullanılır. Kullanım amacına göre yönetmelik ve standart kapsamında testlere tabii tutulur.hangi laboratuvar hangi şartlarda nasıl ücretlendirme yapar. Bunun cevabı için iletişim panelinden uzman ekibimizden bilgi alabilirsiniz.